Česká verzecz Slovenská verziask English versionen

Vyhľadávanie

rozšírené

0 €

 • Kuriér zadarmo pri objednávkach nad 30 Eur
 • Vrátenie tovaru v 15dennej lehote
 • Telefonické objednávky 0905 167 640
Anketa

Máme rozšíriť sortiment?

Ukázať výsledky

Odporučte nás

Domnievate sa, že by naše stránky mohli zaujímať niekoho z Vašich priateľov či známych?

» Odporučte nás!

AKTUALITY

01.12.2016

Adventný kalendár - prekvapenie na každý deň.

Objav každý deň nové prekvapenie v našom Sport-Outdoor.sk Adventnom kalendári :-) Až do Vianoc Vás budeme rozmaznávať exkluzívnymi ponukami. Každá ponuka platí len v konkrétny deň a do vypredania zásob.

9.12. - prilby Climbing Technology Orion dnes len 59.95 Eur. 20.12. - peňaženky Salewa Wallet od dnes s 20% zľavou 12.12. - bundy Northfinder s dodatočnou 20% zľavou 6.12. - rukavice Zanier dnes s 20% zľavou
22.12. - Mammut Snow ML Half Zip v super cene 63,- Eur 11.12. - obuv Salomon XA Pro 3D od dnes v 30% zľave! 2.12. - bunda The North Face Nuptse dnes za 154,- Eur 15.12. - čelovka Mammut T-Base dnes za 14.90 Eur
18.12. - nože Outwell Knife Set so zľavou 30% 5.12. - batohy Bergans Helium už od 135,- Eur! 23.12. - obuv Garmont Nagevi Vented dnes za 94.90 Eur 10.12. - palice TSL Outdoor Tactil už od 68.30 Eur!
8.12. - kapsička Mammut Täsch Pouch 2L 1.12. - mačky Camp Ice Master len za 23.90 Eur!!! 19.12. - snežnice TSL 305 Explore Easy od dnes vo výpredaji! 17.12. - fľaše Light My Fire Add-a Twist dnes za super cenu 19.50 Eur.
13.12. - batohy Easy Camp v 30% zľave 21.12. - termosky Outwell Agita dnes v 20% zľave 14.12. - hodinky Suunto Ambit2 v 30% zľave 3.12. - nože Light My Fire dnes za 21,- Eur
4.12. - mikiny Northfinder Sebastian dnes za 44.90 Eur 16.12. - palice Black Diamond Trail Sport v 20% zľave 7.12. - čelovky Petzl Tikkina dnes za 15.70 Eur 24.12 - len dnes všetko so zľavou 20%

 


21.09.2016

Dani Arnold - nové rýchlostné rekordy

Špičkový švajčiarsky lezec Dani Arnold opäť posunul hranice rýchlostného lezenia. Cestu Via Carlesso v Dolomitoch (obtiažnosť 7a+) vysóloval za 68 minút. 650 m stena Carlesso na Torre Trieste je po generácie snom mnohých horolezcov. Väčšinou trvá tento výstup lezcom jeden deň. Na konci júla vyliezol Carlesso spolu s manželkou a o týždeň neskôr po druhý krát s kamarátom Martinom. O ďalšie dva dni vyliezol stenu voľne v rekordnom čase.

Pre svoj druhý projekt nemusel Dani cestovať tak ďaleko. Cieľom sa stala cesta Via Cassin na Piz Badile (obtiažnosť 6a s dĺžkou 800m). Hlavným problémom tentoraz nebola obtiažnosť, ale mnoho ďalších horolezcov. Avšak "predbiehanie" bolo oveľa jednoduchšie, než Dani pôvodne očakával. Po 800 metroch sa čas zastavil na 52 minútach.


02.08.2016

Outwell - stany, spacáky, kempingové vybavenie

Príbeh tejto dánskej značky začína v roku 1995, keď Henrik Arens našiel na trhu medzeru a potenciál ponúknuť vysoko kvalitné rodinné stany a kempingové vybavenie za rozumné ceny. Outwell zo začiatku priniesol menšiu kolekciu inovatívnych a dôkladne otestovaných stanov a príslušenstva. Tento koncept sa stal úspešným hneď od začiatku. V súčasnosti patrí Outwell medzi lídrov vo výrobe rodinných stanov a kempingového príslušenstva. Jeho výrobky nájdete vo viac ako 45 krajinách po celom svete. Kolekcia stanov dnes predstavuje viac ako 60 modelov a sortiment príslušenstva ponúka približne 600 produktov.  

Vývoj je jednou zo základných charakteristík firmy. Produkty Outwell sú často kopírované, ale nikdy nie vylepšené. V priebehu rokov vytvorili pôsobivý zoznam patentov vrátane: Outwell Extended Frame System, Space Frame System, Universal Inner Cabin, Dry Zip System, Easy Pegging System, Wind Stabilizer System, Floating Guyline System, tónované okná, luminiscenčné šnúrky, koberce do stanov...

V našej ponuke nájdete spacie vaky, stany, termosky, termo hrnčeky a rôzne ďalšie kempingové doplnky.

Outwell - kempingové vybavenie, stany, spacáky, karimatky

 

 


31.07.2016

Friendy a vklínence Kouba skladom.

 Po dlhšom čase sme opäť doplnili železo od Koubu. Obľúbené friendy a vklínence môžu byť ešte dnes Vaš :-) V ponuke máme už aj nový set vklínencov Kouba Granite.

lezecký hardware od Koubu


23.05.2016

Športové okuliare Goggle PAE.

 Obľúbené športové a outdoorové okuliare americkej značky Goggle PAE sú už opäť skladom! 

Goggle PAE


07.05.2016

Cyklistické batohy Deuter Attack na rok 2016.

Cyklistické "špeciálky" z rady Attack od nemeckej značky Deuter s odnímateľným chráničom chrbta SAS-TEC v novom dizajne na rok 2016. Nájdete ich už aj v našich predajniach.

Zobraziť aktuálnu ponuku batohov Deuter Attack si môžete kliknutím na tento odkaz.


28.04.2016

Bezpečnostná kontrola vybavenia Black Diamond.

 

Firma Black Diamond vyzýva k preventívnej kontrole ferratových setov Easy Rider a Iron Cruiser, šplhadiel Index a friendov Camalot a Camalot Ultralight. Ide o preventívne opatrenie, keďže doteraz neboli zaznamenané úrazy v súvislosti s kvalitou kontrolovaných produktov. 

Kotrola feratových setov sa týka produkcie s výrobným číslom medzi 5293 a 5350 (vyrobené v čase od 26.10.2015 do 18.1.2016). Výrobné číslo nájdete v textilnom obale, v ktorom je ukrytý trhací tlmič pádu. 

Ak vlastníte ferratový set s uvedeným výrobným číslom, postupujte pri kontrole podľa obrázku nižšie:

Kotrola žumarov Black Diamond Index sa týka produkcie s výrobným číslom medzi 4356 až 6015 (vyrobené v čase od 22.12.2014 do 25.2.2016). Výrobné číslo nájdete podľa obrázku nižšie:

 

Ak vlastníte takýto žumar, skontrolujte si ho podľa jednoduchého návodu:

Friendy Camalot s výrobným číslom medzi 5133 až 6067 a Camalot Ultralight s výrobným číslom od 5309 do 6061 si skontrolujte podľa inštrukcií uvedených nižšie.

 Postup pri výmene:
1. Okamžite prestaňte používať vaše vybavenie (uvedené ferratové sety, žumary a friendy).
2. Odoslať požiadavku na výmenu. www.blackdiamondequipment.com/carabinerrecall
3. Poznačte si číslo vašej požiadavky na výmenu. Zástupca spoločnosti Black Diamond pre reklamácie vás bude kontaktovať s nasledujúcimi informáciami: číslo schváleného vrátenia, adresa na vrátenie, predplatená poštová etiketa
4. Vráťte uvedené produkty spoločnosti Black Diamond alebo Vášmu predajcovi
5. Spoločnosť Black Diamond vám pošle nové produkty


09.04.2016

Nové mačky Petzl Lynx.

 Inovované technické mačky Petzl Lynx sú pripravené a čakajú na svojich prvých majiteľov :-) Oproti staršej verzii došlo k niektorým zmenám - zadná konštrukcia rámu má ergonomickejší tvar, rýchlo-upínanie je však bez možnosti mikro regulácie, menšie zmeny sa dotkli aj Antiboot príložiek, znížila sa celková hmotnosť...

Nové mačky Petzl Lynx Leverlock Universel 

 


08.04.2016

Laná Roca

Roca – jeden z najstarších výrobcov lán na svete!

Túto tradičnú horolezeckú značku založil španiel Joan Roca, keď v roku 1891 začal s výrobou splietaných povrazov a lán. Postupnými inováciami v priebehu viac ako sto rokov dospel vývoj do podoby súčasných polyamidových lán, ktoré sú schopné vydržať viacnásobné pády lezca. Roca je pre nás legenda a my sme hrdí, že ju opätovne prinášame na Slovensko pre našich zákazníkov.

Nová technológia Endurance
Po rokoch výskumu a vývoja Roca vyvinula novú technógiu výroby lán s názvom Endurance. Firma strávila roky skúmaním, ako ďalej zvýšiť výkonnosť a trvácnosť svojich lán. Vykonali rôzne štúdie s viacerými vstupnými premennými, na ktorých základe vyhodnotili ich priamy vplyv na vlastnosti lán. Výsledkom je tenší oplet ako pri klasickej konštrukcii, vyrobený s použitím vysokokvalitných nití, vďaka ktorému má lano lepšiu oderuvzdornosť. Tenší, hustejšie splietaný oplet tiež znižuje prenikanie a zadržiavanie vody, prachu a ľadu medzi vláknami. Okrem zlepšenia trvácnosti a výkonu v náročných podmienkach táto technológia zlepšuje aj manipuláciu s lanom, ktoré sa príjemnejšie drží a lepšie používa s istítkami a karabínami.

Povrchová úprava Nature
Takto označené laná nemajú žiadnu doplnkovú chemickú úpravu povrchu, vďaka čomu sú najohľaduplnejšie k životnému prostrediu. Sú vhodné predovšetkým do suchých podmienok.

Výhody:
● ekologické
● dobrý pomer cena/výkon

Povrchová úprava DRY
Dry zaručuje opletu nepriepustnosť pre vodu a nečistoty. Ďalej zvyšuje klzkosť a odolnosť voči oderu. Vďaka tomu sú laná vhodné do vlhkých a/alebo prašných podmienok. Tieto vlastnosti sú dosiahnuté chemickou povrchovou úpravou každého prameňa opletu pri vysokej teplote. Preto je každý samostatný prameň opletu účinne chránený pred vplyvom vody a prachu.

Výhody:
● vyššia odolnosť voči vlhkosti a prachu
● nízka absorbcia vody
● zlepšená manipulácia
● zvýšená ochrana pred oderom

Úprava Fulldry
Fulldry znamená maximálnu ochranu voči nepriaznivým vplyvom počasia (ľad, vlhkosť a prach) a tiež ešte viac zvyšuje klzkosť a odolnosť voči oderu. Fulldry laná v maximálnej miere predchádzajú zadržiavaniu vody, vďaka čomu najmenej naberajú vodu a tým aj svoju hmotnosť. Toto je dosiahnuté individuálnou povrchovou úpravou každého prameňa tak v oplete, ako aj v jadre. Preto je každý prameň opletu aj jadra účinne chránený pred vplyvom vody a prachu.

Výhody:
● najvyššia odolnosť voči ľadu, vlhkosti a prachu
● ešte nižšia absorbcia vody
● zlepšená manipulácia
● zvýšená ochrana pred oderom

Laná ROCA-FIXE


22.03.2016

Prilba Mammut Wall Rider.

 Novinka na túto sezónu v podobe prilby Mammut Wall Rider je už tu! Prepracovaná horolezecká prilba s jedinečným tvarom a minimalistickým systémom zapínania sa stane rýchlo Vašim spoľahlivým partnerom na horách. K doplneniu výborných tlmiacich vlastností EPP materiálu je vrchná časť prilby vystužená pre vyššiu bezpečnosť. O kvalitné odvetranie sa stará až 16 otvorov, ktoré Vám pomôžu zachovať si chladnú hlavu. 

Mammut Wall Rider


17.03.2016

Nové mačky Petzl!

 Petzl prichádza s dlho očakávaným re-dizajnom mačiek. Tenšia rámová konštrukcia prináša vyššiu flexibilitu a celkové zníženie hmotnosti. Modely Irvis, Vasak a Sarken sú teraz v ponuke už aj s viazaním Leverlock Universel, ktoré sa v Petzli osvedčilo pri modely Lynx. Zmenil sa spôsob uchytenia prednej a zadnej časti viazania. To je teraz ľahko a rýchlo vymeniteľné, napr. práve pri type Leverlock Universel sú súčasťou balenia dve varianty upínania špičky - mačky tak podľa potreby prispôsobíte na automatické alebo poloautomatické. Antisnow podložky sú mäkšie, flexibilnejšie a z boku sú chránené prehnutým rámom mačiek. Zmena sa dotkla aj hrotov: Vasak má teraz predné hroty širšie (rovnako tak model Irvis) a posledný rad hrotov na prednej časti mačiek je umiestnený v ca. 45˚ uhle.

Mačky Petzl Irvis nájdete tu:

Petzl Irvis Leverlock Petzl Irvis Flexlock

Mačky Petzl Vasak si môžete objednať tu:

Petzl Vasak Leverlock Petzl Vasak Flexlock

  Už teraz sa môžeme tešiť na prepracované novinky Petzl Irvis Hybrid a Petzl Leopard Leverlock Fil, ktoré by mali byť dostupné od tohto leta... Vyzerá to tak, že v Petzli sa stále maká :-)


16.03.2016

Trailová obuv Salomon XA Pro 3D a Salomon Speedcross.

Opäť sme doplnili obľúbenú trailovú obuv Salomon XA Pro 3D a Salomon Speedcross. Rokmi preverené a odskúšané užívateľmi po celom svete.

Stabilita, celoplošný grip a kompletná ochrana pre beh na technickom teréne. Modelovú radu XA Pro 3D nájdete tu:

obuv Salomon XA Pro 3D

Beh s istotou počas Vašich trailových výziev. Stabilita, ochrana, precízny strih charakterizujú obuv z rady Speedcross.

obuv Salomon Speedcross


08.03.2016

Petzl výpredaj - zníženie cien na vybrané modely.

 Pripravili sme pre Vás novú kategóriu "Výpredaj Petzl". Nájdete v nej produkty, ktoré končia v našej ponuke...

Petzl Outlet 


24.02.2016

Kontrola karabín a expresiek Black Diamond.

Firma Black Diamond Equipment, Ltd. vyhlasuje dobrovoľnú zvolávaciu akciu na kontrolu karabín, expresiek a slučiek. Ide o preventívnu kontrolu vybraných produktov v záujme maximálnej bezpečnosti užívateľov. Doteraz neboli nahlásené žiadne nehody v súvislosti s používaním týchto produktov.

Karabíny Black Diamond - kontrola zahŕňa všetky uvedené typy karabín (vo všetkých farbách, v expreskových setoch alebo v špeciálnych lezeckých balíčkoch).

kontrola karabín Black Diamond 

kontrola karabín Black Diamond

Postup kontroly: Ak vlastníte karabíny alebo expresky s popisu vyššie, postupujte podľa nasledujúcich inštrukcií. Prípadne si môžete pozrieť aj názorné video (v anglickom jazyku) priamo na stránke výrobcu: blackdiamondequipment.com

popis kontroly

Ak podľa výrobného kódu spadajú Vaše karabíny pod kontrolu, postupujte podľa nasledujúcich krokov:

postup kontroly

popis konroly

postup kontroly

postup kontroly

 Postup pri výmene

1. Okamžite prestaňte používať vaše karabíny/expresky.
2. Odoslať požiadavku na výmenu. www.blackdiamondequipment.com/carabinerrecall
3. Poznačte si číslo vašej požiadavky na výmenu. Zástupca spoločnosti Black Diamond pre reklamácie vás bude kontaktovať s nasledujúcimi informáciami: číslo schváleného vrátenia, adresa na vrátenie, predplatená poštová etiketa
4. Vráťte karabíny/expresky spoločnosti Black Diamond
5. Spoločnosť Black Diamond vám pošle nové karabíny/expresky.


11.02.2016

Semi-statické laná Petzl Club a Push.

Petzl prichádza na trh s novými semi-statickými lanami pre jaskyniarov a na canyoning. Jeho ponuka lán sa rozširuje o model Club s priemerom 10.0 mm a Push s priemerom 9.0 mm. Obe disponujú úpravou Everflex, čo je špeciálne ošetrenie a vylepšené pletenie.

lano Petzl Clublano Petzl Push


10.02.2016

Detox Outdoor - PFC látky v Outdoore.

V pondelok 25. januára 2016, organizácia Greenpeace zverejnila správu o teste, v ktorom bolo 40 produktov z 11tich outdoorových značiek testovaných na perfluóruhľovodík (PFC). V tejto štúdii organizácia žiada, aby sa výrobcovia úplne zaobišli bez použitia PFC. V outdoorovom odvetví sa PFC používa kvôli jeho vode a špine odolným vlastnostiam. Mammut pracuje na systematickom znižovaní PFC po mnoho rokov, a je odhodlaný k hľadaniu alternatív. Greenpeace požiadavka je podporovaná Mammutom, ale nemôže byť úplne splnená v tomto okamihu a to v dôsledku nedostatku vhodných alternatív.

V aktuálnej správe Greenpeace prezentuje výsledky testu 40-tich výrobkov jedenástich outdoorových značiek. Predmetom vedeckej analýzy sú PFC. Outdoorový priemysel používa PFC pre dosiahnutie trvalo vodoodpudivého efektu (Durable Water Repellency / DWR), ktorý je vysoko ocenovaný zákazníkmi. 36 zo 40 testovaných výrobkov boli pozitívne na PFC. Mammut používa túto PFC impregnáciu len vo výrobkoch určených do vysoko-horských oblastí, kde sú tieto ochranné vlastnosti oblečenia nepostrádateľné.

Tieto vysoko výkonné produkty nepredstavujú žiadne zdravotné riziko pre konečného spotrebiteľa, a dokonca aj pri intenzívnom používaní produktov sú úplne neškodné, pretože produkty Mammut sú v súlade so všetkými právnymi hodnotami. Okrem toho Mammut je členom Bluesign technológií od roku 2011. Švajčiarsky výrobca športových a horolezeckých potrieb sa tak zaviazal k implementácii najprísnejších noriem využitia chémie v textilnom priemysle.

Mammut a outdoorový priemysel zdieľajú ciele Greenpeace, pokiaľ ide o zastavenie používania PFC. Avšak, PFC v súčasnej dobe používa väčšina značiek. Priemysel a odborníci sa zhodujú, že iné, udržateľné alternatívy, ktoré spĺňajú požiadavky na trvanlivosť výrobkov nie sú momentálne k dispozícii. Odkedy organizácia Greenpeace odštartovala svoje úsilie zabrániť používaniu PFC nebola schopná poskytnúť akékoľvek nové pohľady na túto tému. Ich úsilie, zabrániť používaniu PFC bolo sledované Mammutom s veľkým nasadením po mnoho rokov. V novej štúdii, nášho dodávateľa W. L. Gore & Associates, Inc. (Gore-Tex) zistili, že PFC-free alternatívy nezanechávajú lepšiu ekologickú stopu. Nové produkty môžu dosiahnuť porovnateľných výkonov, ale ich životnosť je kratšia vzhľadom k menšej ochrane v porovnaní s PFC vybavenými materiálmi. To si vyžaduje od  koncového spotrebiteľa až príliš časté umývanie a impregnáciu PFC-free produktov, ktoré navyše týmto spôsobom strácajú svoju výkonnosť a nakoniec dochádza k ich predčasnej likvidácii.

Nielen Mammut, ale aj ďalší outdoor partneri roky pracujú na vývoji PFC-free alternatív. Paralelne s tým, Mammut začal kriticky spochybňovať používanie PFC vo svojich produktoch a eliminovať konkrétne to, čo nebolo nevyhnutne potrebné pre funkciu odevu. Podiel PFC-free materiálov v Mammut oblečení bol zvýšený zo 71% na 77% v minulom roku.

DETOX OUTDOOR

Stanovisko Greenpeace k PFC látkam nájdete tu: http://detox-outdoor.org/

 


09.02.2016

Plašička na medvede Coghlan's Bear Bell.

Rolničky Coghlan's Bear Bell na odplašenie medveďov a iných zvierat už opäť na sklade. Vhodný darček pre všetkých outdoorových nadšencov. Ľahko ju uchytíte na odev alebo na batoh vďaka pútku so suchým zipsom. Velcro®-magnet všitý v návleku rolničku jednoducho stíši. Zvončeky Bear Bell od kanadskej firmy Coghlan's upozornia zviera o Vašom pohybe a tak ho neprekvapíte. Zviera má snahu vyhnúť sa zvuku a tým aj stretnutiu. 

Coghlan´s Bear Bell zvončeky na plašenie zvierat.


05.02.2016

Singing Rock Hector - nové karabíny.

Nové, väčšie HMS karabíny Singing Rock Hector prichádzajú na trh vo verziách so screw-lock a triple-lock zámkom a s priečkou proti prekrúcaniu lana alebo bez nej. Svoje uplatnenie si nájdu predovšetkým pri výškových prácach.

Singing Rock Hector karabíny


26.01.2016

Istítko Petzl Reverso 4 v novom šate!

Obľúbená istiaca a zlaňovacia brzda Petzl Reverso 4 prichádza v roku 2016 v novom šate. Staré verzie v oranžovej a limetkovej farbe nahradili šťavnatá jablkovo zelená a pre ženy neodolateľná fialová :-)

Nové istítka Petzl Reverso 4 na rok 2016


23.01.2016

Nové čelovky Black Diamond 2016.

 Black Diamond prichádza na rok 2016 s inovovanými modelmi obľúbených čelových lámp Cosmo, Gizmo a Spot. Inovácia sa nedotkla len redizajnu, ale predovšetkým v lepších svetelných parametroch. Od 26. januára budú pre Vás pripravené na odoslanie.

Nové čelovky Black Diamond - 2016


18.01.2016

Funkčná čiapka k prilbám zadarmo!

 Ku každej prilbe (horolezeckej, pracovnej alebo lyžiarskej) Vám pribalíme úplne ZADARMO ľahkú funkčnú čiapku s elastického materiálu v hodnote 6.90 Eur. Akcia platí do 31.1.2016 alebo do vypredania zásob.

Akcia - funkčná čiapka k prilbám zadarmo.


19.12.2015

Alex Honnold - Lezecké dobrodružstvo v Angole.

Americký lezec Alex Honnold sa rozhodol objavovať lezecký potenciál juhozápadnej africkej Angoly a tiež nadviazať na pilotný program Honnold Foundation inštalácie solárnych systémov pre domáce obyvateľstvo. Ekologický projekt spojený s dobrodružstvom na doteraz nezlezených stenách v prírode aj v meste.


18.12.2015

Cepíny Black Diamond Cobra v akcii.

Pozrite si v akcii špičkové technické cepíny Black Diamond Cobra. Andy Houseman a Nick Bullock aj s ich pomocou zopakovali "slovenskú diretku" na Denali (6.194m) v roku 2012. Tóno Križo, František Korl a Blažej Adam ju vyliezli v roku 1984. Šlo o obtiažnosť UIAA od IV do V+ na skale a  60° až 90° v ľade.

Zdroj: blackdiamondequipment.com, planetmountain.com


17.12.2015

Nordic walking palice TSL Outdoor - inovácie a technológie.

Ak hľadáte kvalitné paličky na nordic walking, tak ste tu správne :-)

Našu ponuku sme rozšírili o palice francúzskej značky TSL Outdoor a nájdete si medzi nimi dvojdielne alebo klasické jednodielne, hliníkové alebo karbónové.

Nordic Walking paličky od TSL Outdoor.

 Inovácie a najnovšie technológie pri výrobe nordic walking palíc TSL Outdoor.

Crossover PAD Concept - zabudnite na ostré hroty a rôzne gumené krytky. Crossover PAD sa prispôsobí každej prekážke. Ponúka mimoriadnu trakciu a podporu bez ohľadu na terén. 8 prispôsobiteľných koncoviek doslova objíma povrch a umožňuje tak prirodzenejší pohyb.

Crossover PAD Concept

Push & Pull PAD - tento jednoduchý a efektívny systém umožňuje lepšie prispôsobenie sa povrchu. Napríklad na asfalte alebo na ceste jednoducho nastavíte ochrannú krytku, ktorá lepšie tlmí nárazy. V bahnitom alebo rozbitom teréne si hrot ľahko a rýchlo uvoľníte pre lepší záber. Krytky pritom nemusíte skladať ani odkladať, zostávajú stále v pohotovosti priamo na paliciach.

&
&

Push and Pull PAD Concept

Nordic Profi Strap - jednoduché, praktické a inovatívne pútka. Stačí iba zatiahnúť poistku na vrchnej časti rukoväte (podľa obrázku nižšie) a celý popruh sa uvoľní. Zostane Vám tak uvoľnený na ruke a Vy môžete napríklad bezproblémov telefonovať.

Nordic Profi Strap

Fit Nordic Click - jednoduché, praktické a efektívne pútka. Tento typ Vám umožní odpojiť paličky od pútka jediným kliknutím. Oceníte ich vždy, keď budete potrebovať niečo nájsť v batohu, napiť sa, telefonovať alebo len si zahriať ruky.

TSL Nordic Fit Click System

 

Magic Strap Magnetic Concept - jedinečná, magnetická a jednoducho použiteľná technológia pripojenia a odpojenia pútka k paliciam. Ergonomické pútko na zápästí je veľmi ľahké a pohodlné pre presné držanie. Poskytuje tak neuveriteľnú podporu.  

Magic Magnetic Strap Concept

 

External Lock System - komfortný a spoľahlivý systém nastavovania požadovanej dĺžky palíc. Vďaka tejto osvedčenej technológii si jednoducho a rýchlo zafixujete potrebnú dĺžku paličiek a to bez ohľadu na poveternostné podmienky.

TSL External Lock System


14.12.2015

Mont Blanc virtuálne - najnovší z Mammut Projektu 360°

Výstup na najvyššiu horu Álp - Mont Blanc (4.810 m) môžete od novembra premiérovo zažiť už aj virtuálne. Rolf Schmid (Mammut Sports Group) a Klaus Dittrich (Messe München) zdokumentovali túto klasickú výstupovú cestu v projekte 360°. Ich cesta vedie od Nid d’Aigle v Chamonix (2.362 m) cez známu chatu Gôuter (3.835 m) až na vrchol Mont Blancu. Táto impozantná hora priláka ročne takmer 30-tisíc alpinistov.

Mammut Projekt 360

Mont Blanc je v poradí ôsmym vrcholom, ktorý Mammut zdokumentoval od polovice roka 2014 vo svojom projekte 360°. Tými ďalším sú napr. severná stena Eigeru, Matterhorn (Hörnliho chrbát), Elbrus normálnym spôsobom, ťažké lezenie v ľade "Rübezahl", Mönch "normálkou" a legendárny The Nose na El Capitan.

Mammut Projekt 360 - výstup na Mt. Blanc

Výsledok projektu nájdete tu: http://project360.mammut.ch


11.12.2015

Lezec Chris Sharma zvláda cestu "Magie Blanche".

Krátke video ako Chris Sharma zvláda "Magie Blanche" za 8b+ (5.14a) v horách Alpilles. Pre prípad, že by Vás toto video inšpirovalo, lezecká oblasť sa nachádza v blízkosti mesta Mouriès na juhu Francúzska :-) Chris na tejto ceste demonštroval, na akej vysokej úrovni je dnešné športové lezenie.

Magie Blanche (White Magic) je ikonická cesta z 80-tych rokov a vyznačuje sa ťažkým 20 metrovým previsom. Autorom cesty je francúzsky lezec Marc Le Ménestrel a ako prvý ju úspešne zvládol v roku 1989 Didier Raboutou. V tej dobe to bola jedna z najťažších ciest na svete.


08.12.2015

Garancia dodania do Vianoc a predĺžená možnosť vrátenia tovaru.

Všetky prijaté objednávky do 22. decembra do 14:30 hod. budeme odosielať kuriérom tak, aby ste ich mali nasledujúci pracovný deň doma (teda v stredu 23.12.)* V prípade, že by sme neboli schopní doručiť Vami objednaný tovar pre našu chybu (napr. pre neaktuálnosť skladu), ako kompenzáciu od nás dostanete darček a samozrejme Vás budeme včas informovať, aby ste si stihli darček zabezpečiť.

Doručenie do Vianoc?

Ak ste nezvolili ten správny darček, môžete nám tovar vrátiť až do 8. januára 2016 (v pôvodnom obale). Platí to pre všetky objednávky prijaté od 1. decembra 2015 (vrátane). Pokiaľ bude doba vrátenia tovaru dlhšia ako 14 dní od doručenia k Vám, takéto nevhodné darčeky môžete u nás bez problémov vymeniť za akýkoľvek iný tovar. 

* platí len pre doručenie na Slovensku

 


08.12.2015

Mačky Black Diamond v novom re-dizajne.

Pripravený na zimu? Obľúbené mačky Black Diamond prichádzajú túto zimu v re-dizajne rámovej konštrukcie, čo znamená vyššiu odolnosť, dlhšiu životnosť a zníženú hmotnosť oproti predchádzajúcim modelom. Novinkou na túto sezóne je revolučný model Snaggletooth Pro s asymetrickými prednými hrotmi, ktoré prinášajú lepšiu stabilitu a prirodzenejší, istejší a rýchlejší pohyb.

Black Diamond mačky na sezónu 2015/16


03.12.2015

The Iceland Trifecta - ľadové lezenie.

Pozrite si video z dobrodružstva fotografa a lezca Tima Kemplea spolu s Rahel Schelbovou, Klemenom Premrlom, Kevinom Harringtonom a Antonom Lorimerom. Tim ako skúsený lezec (bouldre obtiažnosti V13, športové cesty za 5.14, či sólo za 5.13 bez istenia) hľadal inšpiráciu na horách a ľadovcoch drsného Islandu. Film zachytáva neskutočné ľadovcové divadlo a prírodnú scenériu. Bol vybraný ako finalista na tohtoročnom filmovom festivale Banff Mountain.

Už aby nám začalo poriadne mrznúť :-)


01.12.2015

Adventný kalendár - prekvapenie na každý deň.

Objav každý deň nové prekvapenie v našom Sport-Outdoor.sk Adventnom kalendári :-) Až do Vianoc Vás budeme rozmaznávať exkluzívnymi ponukami. Každá ponuka platí len v konkrétny deň a do vypredania zásob.

12.12. - len dnes čiapky Eisbär so zľavou 50% 20.12. len dnes čelovky Led Lenser Neo za 18,- Eur 8.12. - len dnes prilba Black Diamond Half Dome so zľavou 30%. 22.12. - len dnes expresky Simond Rocky Pack X5 Wire za 39.90 Eur
9.12. - len dnes roláky Craft Facile so zľavou 40%. 3.12. - len dnes mikiny Dynafit Logo Co Hoodie za 45.50 Eur 16.12. - len dnes čelovky Black Diamond ReVolt za 49,- Eur. 10.12. - len dnes snežnice TSL 226 Evasion Rando za 69.90 Eur
4.12. len dnes Light My Fire Swedish Knife za 21.50 Eur 14.12. - bunda Mammut Ascona Women len dnes za 69.90 Eur! 23.12. - len dnes kapsičky Mammut Täsch Pouch 1 L za 13.20 Eur 5.12. len dnes bundy Millet Belay Tool Hoodie so zľavou 30%.
15.12. - len dnes batohy Salewa Urban za 28.- Eur. 11.12. - len dnes obuv Vaude z rady Tereo so zľavou až 60% 21.12. - len dnes batohy Source Brisk so zľavou 30% 1.12. - len dnes kniha Koruna Zeme so zľavou 10%
7.12. - len dnes bunda Northfinder Bracebridge so zľavou 60%. 19.12. - Len dnes k paliciam na Nordic Walking fľaša Salewa grátis! 6.12. - len dnes všetky termosky TSL Outdoor Flask so zľavou 35% 18.12. - len dnes bunda Northfinder Rehina za 76,- Eur
13.12. - len dnes spacák Deuter Space I so zľavou 35% 2.12. - len dnes mačky Camp Ice Master so zľavou 20% 17.12. - len dnes set Light My Fire Pack-up-Drink Kit za 16.90 Eur 24.12. - len dnes všetko so zľavou 20%

 


30.11.2015

Obľúbené produkty Directalpine opäť skladom!

Opäť sme doplnili obľúbené nohavice Directalpine Mountainer, Cascade Plus, Patrol a softšelové rukavice Express Plus.
Navyše teraz až do Vianoc od nás dostanete ku každému produktu Directalpine malý darček.

Kompletnú ponuku oblečenia a doplnkov tejto českej značky nájdete tu: http://www.sport-outdoor.sk/scripts/hledej.php?rz=1&retezec=directalpine


30.11.2015

Nové blokanty Camp v našej ponuke.

Pozrite si video k novým istiacim prostriedkom v našej ponuke - hrudný blokant Camp Turbochest (cena 49.45 Eur) a blokant Camp Solo 2 (cena 43.50 Eur).


25.11.2015

Najkrajšie treky (1) - Kungsleden, Švédsko.

Medzi najkrajšie diaľkové treky na svete patrí Kungsleden - The Kings Trail v severnom Švédsku. Trek má približne 440 km a vedie jednou z najväčších európskych divočín. Založený bol už na začiatku 20. storočia švédskym turistickým zväzom (STF). Kungsleden prechádza cez 4 národné parky a prírodné rezervácie a ak budete mať šťastie, uvidíte aj nejaké tie soby.

Kungsleden

Východiskovým bodom je dedinka Abisko na severe a končí Ammarnäs Hemavenom na juhu. Najobľúbenejší úsek je medzi Abiskom a Nikkaluokta. Južnejšie v blízkosti Saltuliokta vedie trasa cez divokú horskú krajinu, pripomínajúcu Aljašku. Bezpečná a dobre značená trasa očarí každého.

Kungsleden

Popri ceste sú k dispozícií chaty, ktoré sú od seba vzdialené ca. 1 deň chôdze. Za poplatok môžete vonku stanovať. Niektoré chaty sa využívajú len núdzovo ako neplatené prístrešky, v prípade nepriaznivého počasia však určite potešia. 

Kungsleden

zdroj: skyscrapercity.com, dustydoddridge.com, svenskaturistforeningen.se


23.11.2015

Tip na darček - sprievodca na cesty alebo dobrá kniha.

Opäť sme doplnili turistických sprievodcov z vydavateľstva Freytag & Berndt a tiež zaujímavé knihy s horskou tématikou. Inšpirujte seba alebo blízkych :-)

Dajte nám svoj tip na našom Facebook profile na dobrú knihu s tématikou hory (turistika, horolezectvo, cestovanie) a jedného z Vás odmeníme knihou.


20.11.2015

Martin Stráník a jeho Story of Two Worlds.

Český lezec Martin Stráník vyliezol v utorok 17.11. vo švajčiarskom Cresciane boulder "Story of Two Worlds" obtiažnosti 8C/V15. Je to zatiaľ len 11 známy prelez a prvý v tomto roku. Podľa informácií na ňom strávil 5 dní a počasie mu veľmi neprialo. Stráník začal s boulderom "The Dagger" 8B+/V14, na ktorom robil 2 dni a potom sa pustil skúšať "Story of Two Worlds". 

Ako vôbec prvý preliezol tento boulder v roku 2005 David Graham. Medzi úspešnými lezcami sú aj Koyamada, Robinson, Kruder, Traversi, Cameroni, Moroni, Nakajima, Webb, Hojer a Ometz.

 

 


19.11.2015

Tréning lezca J. Hojera

Už ste dnes trénovali? Pre inšpiráciu si pozrite krátke video o tréningu Jana Hojera.

 


19.11.2015

Severná stena Eigeru má nový rekord.

Švajčiarska mašina Ueli Steck je opäť kráľom severnej steny Eigeru. Začiatkom tohto týždňa vytvoril nový rýchlostný rekord sólo výstupom na Eiger cez Heckmaierovu cestu (ED2, 1800m, FA 1938). Nový rekord má hodnotu 2 hodiny, 22 minút a 50 sekúnd, čím prekonal doterajší najrýchlejší čas krajana Daniho Arnolda o necelých 6 minút (Dani Arnold je v súčasnosti stále držiteľom najrýchlejšieho výstupu na Matterhorn).

Ueli Steck pri úspešnom výstupe zo 17.11.2015

* zdroj: www.alpin.de

Pričom práve Arnold obral o rýchlostný rekord Stecka v roku 2011, kedy vylepšil jeho maximum o takmer 20 minút. Pri tomto svojom úspešnom výstupe však využil fixné laná a istenie, ktoré Ueli Steck pri svojom rekorde nevyužíval.

O úspešnom výstupe informoval Ueli Steck prostredníctvom Movescount platformy a podrobnejšie informácie nájdete tu: https://www.movescount.com/cs/moves/move83496911

Trasa výstupu

Steck sa v rozhovore pre jeho sponzora (firma Mountain Hardwear) vyjadril, že bol veľký rozdiel medzi jeho rekordnými výstupmi v roku 2008 a 2015. "Dnes som mal dobrú stopu, dobré podmienky a bral som so sebou vybavenie, s ktorým bol výstup bezpečnejší".

Dokumentácia z výstupu na Eiger.

Ako prvý vystúpili na Eiger (3.970 m) severnou stenou v roku 1938 Andreas Heckmair, Ludwig Voerg, Heinrich Harrer a Fritz Kasparek. Toto lanové družstvo vtedy na výstup potrebovalo 4 dni.


18.11.2015

Dni prepravy - ušetrite na poštovnom.

Nakúpte v našom e-shope v termíne od 18. do 19. novembra za minimálne 15 Eur a prepravné za Vás uhradíme MY! Akcia je podporovaná a najväčším porovnávačom cien - portálom Heureka.sk a platí pre všetky objednávky s doručením na Slovensku.08.10.2015

Zapoj sa do našej súťaže a môžeš mať nákup grátis!

Každý zákazník, ktorý uskutoční v našich obchodoch* nákup v dátume od 8. do 23.10.2015 a zahlasuje (pridá komentár) v ankete o najobľúbenejšiu českú značku na našom Facebook profile, bude zaradený do zlosovania o zaujímavé ceny. Hlavnou cenou je preplatenie nákupu v celej faktúrovanej sume (formou nákupnej poukážky).

Anketu nájdete kliknutím na tento odkaz.

Hráte o tieto ceny:
1. nákupná poukážka v cene nákupu
2. bunda Salewa Agave Softshell Jkt.
3. sedák Petzl Sama C21 veľkosť: S
4. čelovka Petzl Zipka 2
5. set Light My Fire - Fire Lighting Kit
6. tričko Logomania podľa výberu
7. fľaša Nalgene Wide Mouth 1.0 L
8. Light My Fire Cutting Board 3-pack
9. šiltovka Sport-Outdoor.sk
10. multifunkčná šatka

* zúčastnené obchody: www.sport-outdoor.sk, www.outland-shop.eu a www.sport-snow.sk


02.06.2015

Akcia na Mammut.

Nakúp akýkoľvek produkt MAMMUT v hodnote nad 20,- Eur a získaš od nás multifunkčnú značkovú šatku úplne ZADARMO. Akcia platí do 12. júna alebo do vypredania zásob.

Mammut produkty


18.04.2015

Garancia najnižšej ceny

Ponúkame Vám možnosť výhodnejších nákupov!

Ak nájdete v konkurenčnom obchode nižšiu cenu ako v našom e-shope, cenovú ponuku Vám minimálne dorovnáme! Stačí, ak nám pošlete mailom odkaz na konkrétny produkt v inom obchode alebo vložíte link priamo do poznámky pri objednávke.

Cenu Vám upravíme za týchto podmienok:
* ponúkaný produkt je u konkurencie skladom
* sídlo predajcu musí byť v niektorej z týchto krajín: Slovensko, Česká republika, Maďarsko
* cena musí byť porovnateľná vrátane všetkých poplatkov (poštovné, balné a pod.)
* v prípade, že k produktu u nás dávame aj darček, upravená (znížená) cena už bude bez darčeka
* z takto zníženej ceny už nemožno odrátať iné zľavy (osobné, Hudy karta, Alpenverein, James, KST, Sphere a pod.)


21.04.2015

Obuv Tecnica

Predstavujeme Vám novú značku v našej ponuke - obuv Tecnica. Firma Tecnica Spa bola založená v roku 1960 v Montebellune, priamo v srdci poprednej svetovej výroby obuvi. Najskôr produkovali pracovnú a vysokohorskú obuv. V roku 1970 začali vyrábať zimnú obuv Moon Boot, ktorá sa stala bestsellerom po celom svete ako Aprés-ski obuv. Predalo sa jej viac ako 20 miliónov! V tom istom roku Tecnica vyvinula prvú plastovú lyžiarku s bi-vstrekovaním, nazvanú Tecnus, čím ohlásili skutočnú revolúciu v tomto odvetví.

Prvá outdoorová kolekcia obuv prišla na trh v roku 1985 a rýchlo sa stala jedným z hlavných odvetví značky.

V roku 1993 preberá Tecnica nemeckú spoločnosť Lowa, vyrábajúcu kvalitné trekové topánky. Bolo to prvý krát, kedy talianska spoločnosť prevzala nemeckú značku v tomto segmente.

V rokuk 1998 Tecnica preberá značku Dolomite, dobre známu v horolezeckom svete, s viac ako storočnými skúsenosťami a slávnymi horolezeckými výstupmi, vrátane expedície na K2. Takto vzniká Tecnica Group, do ktorej dnes patria špičkové značky ako Nordica, Dolomite, Rollerblade, Bladerunner, Moon Boot, Blizzard, Technica a Lowa.

Outdoorová obuv Tecnica - novinka v našej ponuke.

 

 
 

 


 07.04.2015

Výpredaj čeloviek

Využite výhodné ceny na čelové lampy Black Diamond, Mammut, Petzl a Silva. Dnešným dňom sme zaradili 33 modelov do novej kategórie "Výpredaj čeloviek". Tieto modely už nebudeme mať možnosť dopĺňať. Ušetriť môžete až do 50% z pôvodných doporučených cien.

Výpredaj čeloviek


02.04.2015

Source - hydratačné systémy

Source je priekopníkom v hydratačných systémoch a v technológii výroby sandálov. Jeho hydrovaky, taktická výstroj, turistické sandále a cestovné doplnky sa využívajú po celom svete už viac ako 20 rokov. Spoločnosť založili Yoki GillDaniel Benoziliyo v roku 1991 a dnes zamestnáva 200 pracovníkov. Filozofia tejto izraelskej firmy sa nezameriava na krátkodobé módne trendy, ale dôraz kladie na jednoduchosť, funkčnosť, tradíciu a ekológiu. Každý rok venuje 5% z čistého zisku na sociálne a enviromentálne aktivity v neďalekej komunite.

Ich hydratačné systémy využívajú okrem iných aj Deuter, Salomon, The North Face, ale aj námorná pechota USA, či izraelské obranné sily IDF.

 

Source - hydratačné systémy


26.03.2015

Dynafit - oblečenie, obuv, batohy

Našu ponuku produktov exkluzívnej značky Dynafit sme rozšírili o tričká, mikiny, bežecké nohavice, batohy a obuv z novej kolekcie leto 2015. Kliknutím na banner pod textom sa dostanete k aktuálnej ponuke Dynafit.

Nová, rozšírená ponuka produktov Dynafit


21.03.2015

Batohy Deuter a doplnky doplnené!

Po dlhšom čase sme opäť doplnili batohy a doplnky Deuter. Skladom už máme aj niektoré z noviniek na leto 2015 - napr. špičkový cyklistický batoh Deuter Trans Alpin Pro 28, ktorý vo svojej kategórii len ťažko nájde prepracovanejší model. Novinky nájdete aj v rade ACT Lite, kde Vám ponúkame verziu s objemom 40+10 litrov alebo dámsky model s objemom 35+10 litrov. Medzi ďalšími novinkami nájdete aj radu ACT Trail, detský model Pico, nové farby peňaženiek a kapsičiek.

Nová ponuka značky Deuter.


12.03.2015

Začal sa výpredaj batohov!

Vytvorili sme novú kategóriu, v ktorej nájdete batohy v znížených cenách. Tieto modely už nebudeme dopĺňať, takže ponuka platí len do vypredania zásob. Všetky batohy vo výpredaji sa Vám zobrazia kliknutím na banner.

Výpredaj batohov za super ceny!


12.02.2015

Nové čelovky Beal skladom!

Naša ponuka čeloviek Beal sa opäť rozrástla. Ako posledný model Vám prinášame kompaktnú a ľahkú čelovú lampu Beal L24. Pozrite si krátke videá, ktoré Vás možno budú inšpirovať pri výbere :-)

Všetky čelovky Beal nájdete kliknutím na logo nižšie.

Beal čelovky


11.02.2015

Outdoorové oblečenie Regatta.

Predstavujeme Vám novú značku v našej ponuke - dámske a pánske outdoorové oblečenie Regatta. Ponúka kvalitné a cenovo dostupné produkty. Kompletnú ponuku nájdete kliknutím na logo.

Zobraziť všetky produkty značky Regatta.

Obľúbená britská značka Regatta, založená v roku 1981 sa v Európe stáva čoraz viac vyhľadávanou. V súčasnosti ponúka outdoorové a voľnočasové oblečenie, obuv, batohy a doplnky ako čiapky a šatky. Sídlo značky je v Trafford parku, v Manchestri, ktorá je domovom všetkých kľúčových oddelení. Skladová plocha predstavuje ca. 700.000 m2.

Regatta disponuje vlastnou vodeodolnou a priedušnou membránou Isotex, na ktorú poskytuje firma 3-ročnú záruku. Vodný stĺpec tejto membrány predstavuje hodnotu 20.000 mm. Obuv Regatta zaznamenala od svojho vzniku v roku 2005 výrazný nárast.

V súčasnosti Regatta exportuje svoje produkty do viac ako 40 krajín po celom svete a má špecializované predajné miesta vo Francúzsku, Belgicku, Írsku, Nemecku, Holandsku, Španielsku, Poľsku, Taliansku, Fínsku, Českej Republike, Slovensku a Izraeli. Má výrobné kapacity v Ázii a tiež špecializované vzorkovne po celej Británii, ktoré využíva na prezentáciu najnovšej kolekcie.


09.02.2015

Obuv Hanwag - čo možno neviete.

Hanwag in 1921.

Hanwag začal písať svoju históriu v roku 1921, v mestečku Vierkirchen pri Mníchove. Firma nesie meno po svojom zakladateľovi, ktorým bol Hans Wagner. Zaoberá sa výrobou kvalitnej obuvi a pokladá sa za priekopníka vo výrobe alpskej vysokohorskej obuvi. Dnes však ponúka prvotriednu obuv pre outdoorových nadšencov akéhokoľvek typu. Tradičné remeslo v kombinácii s odbornými a technickými znalosťami, neustále inovácie a vášeň pre to, čo v Hanwagu robia, sú základným kameňom ich rozsiahlej produkcie.

Pred olympijskými hrami v Garmisch-Partenkirchene v roku 1936 Hanwag pripravil svoju prvú koženú lyžiarsku obuv. Počas vojny museli v Hanwagu vyrábať obuv pre armádu. Firma sa však rýchlo vzchopila a po vojne obnovila výrobu koženej obuvi a lyžiarok. V roku 1970 bola predstavená prvá skialpinistická lyžiarska obuv "Haute Route". Tá dominovala na trhu neueriteľných 10 rokov, kým ju nenahradili plastové lyžiarky. Spolu s horolezcom Seppom Gschwendtnerom vyvinuli v roku 1980 špecializovanú lezeckú obuv s mäkkou podrážkou pre lepšie trenie. Bola to v tej dobe prvá ľahká lezecká obuv. O sedem rokov neskôr prichádza s ponukou obuvi aj pre paragliding a prináša tiež protišmykovú podrážku Ice-Grip.

Hanwag production

V roku 1996 prichádza na trh model Hanwag Alaska GTX. Kožená trekkingová obuv s GORE-TEX® podšívkou. Ešte aj dnes je bestsellerom a jeho dizajn je prakticky bez zmeny. Nemecký časopis OUTDOOR popísal túto obuv ako klasickú trekkingovú topánku.

Hanwag Alaska GTX

O osem rokov neskôr prichádza k zmene. Sepp Wagner predáva firmu v roku 2004 spoločnosti Fenix Outdoor AB zo Švédska, ktorá vlastní aj značky Fjällräven, Primus, Brunton a Tierra. Kúpna zmluva obsahovala ustanovenie, že ústredie zostane vo Vierkerchene a že zostane zachovaná značka Hanwag a jej hodnoty: pohodlie, funkčnosť, kvalita a ručná práca.

Hanwag je synonymom kvality. V skratke ho vystihujú: robustnosť, odolnosť, kvalitné materiály a perfektné pohodlie. Takmer všetky topánky Hanwag sú vyrobené v Európe, niektoré modely sa doteraz stále vyrábajú v Nemecku. Exkluzívne výrobné zariadenia sa nachádzajú v Chorvátsku, Rumunsku a v Maďarsku.

V našej ponuke nájdete okrem iných aj špeciálny model Hanwag Special Force s GORE-TEX® podšívkou.
Spoľahlivá a robustná obuv, akú by ste očakávali od tohto nemeckého výrobcu. Taktická obuv, ktorá je ideálna na mokrý povrch v akomkoľvek prostredí. Zabezpečuje vynikajúci komfort, oporu a odolnosť. Ponúka rýchle a jednoduché šnurovanie s guličkovými ložiskami nad priehlavkom a vrchnými očkami v tvare "D". Podrážka Vibram® Fuora zaisťuje dobré odpruženie na tvrdých povrchoch a tiež trakciu na mokrom poklade.

Hanwag Special Force GTX blackHanwag Special Force GTX brown


05.02.2015

Snežnice a zimná turistika?

Užite si zimu s nádychom ďalekého severu a vyberte sa na zimnú turistiku na snežniciach. Práve snežnice môžu poskytnúť oveľa intenzívnejší zážitok z Vašich zimných výletov do prírody. Ich obľúbenosť neustále rastie, hoci neboli pôvodne vymyslené pre potechu očí a ducha, ale boli vymyslené účelne, aby umožnili človeku rozložiť vlastnú hmotnosť pri prechode lesom a členitým terénom v zasneženom období. Jednoduchosť ich používania a ľahký pohyb v neupravenom zasneženom teréne len zintenzívni Váš zážitok. Na ich využívanie nepotrebujete žiadne kurzy alebo školenia. Navyše pri zimnej turistike ušetríte za lístky na vleky a cenové porovnanie s lyžiarskou, skialpinistickou alebo snowboardovou výbavou vychádza tiež v prospech snežníc.

TSL snežnice - zimná turistika

Výhody snežníc v skratke – ľahký pohyb v neupravenom zasneženom teréne, nenáročné na techniku, cena v porovnaní s inými zimnými športmi, preprava a skladnosť.

Firma TSL Outdoor patrí medzi lídrov vo výrobe snežníc už viac ako 30 rokov. Snežnice TSL má vo svojej výbave aj francúzska armáda.

Využívajú špičkové technológie:
* Easy UP - patentovaná technológia, pri dlhších a strmších výstupoch redukuje svalovú únavu na lýtkach
* Lateral Adjust - viazanie Explore poskytuje väčší komfort so systémom bočnej úpravy, vďaka ktorému je vhodné aj pre širšie topánky
* Hourglass shape - tvar presýpacích hodín pre ľahkú a prirodzenú chôdzu
* Sound and Shock absorbing System (SSAS) - nič nie je rušivejšie, než hlučná chôdza v tichej krajine, preto v TSL vyvinuli unikátny systém na pohltenie nežiaducich zvukov a otrasov
* Anti Shin-Bang Articulation je ďalšou patentovanou technológiou od TSL. 90° ohyb päty viazania zvyšuje komfort pri chôdzi. Nevyhadzuje sneh cez pätu a špička snežníc neudiera do holene
* Patentovaný SnowGrab poskytuje bezkonkurenčný grip a priľnavosť. Pomáha pri stúpaní a traverzoch. Predné bočné hroty pre extra priľnavosť na traverzoch, hroty na zadnej strane pre brzdenie z kopca, dva predné hroty pod uhlom 120° pre lepšiu trakciu

Krok užívateľa sa donedávna musel vždy prispôsobiť štruktúre a tvaru snežníc. Predstavte si opak, že sa nemusíte prispôsobovať Vy, ale snežnice. Predstavte si, že každý krok je neobmedzený, že každý pohyb nohy je úplne prirodzený počas zimnej prechádzky, že ste v úplnej symbióze s prírodou a terénom... STOP! Nič si viac nemusíte predstavovať, takéto snežnice už existujú - zapamätajte si ich názov: TSL SYMBIOZ. Vychádzajú z extrémne flexibilného a ľahkého rámu Natural Stride a ergonomického viazania. Bez problémov sa prispôsobia nerovnostiam terénu a poskytujú mimoriadnu trakciu.

TSL Symbioz

Na základe nosného materiálu rozdeľujeme snežnice na kompozitové a hliníkové.

Kompozitové snežnice – ich nosná plocha je zo špeciálneho kompozitu (plastu). Väčšinou sú vybavené univerzálnym viazaním na akúkoľvek obuv a je spojené kĺbom s nosnou plochou. Na spodnej časti sa nachádzajú oceľové hroty. Sú to univerzálne snežnice s vysokou odolnosťou, vhodné aj do náročnejších a strmých terénov.

Hliníkové snežnice - nosná plocha je hliníková. Vhodné do menej náročného terénu so stúpaním do 20° a traverzom do 15°.

Pomerne nová kategória sú bežecké snežnice. Existuje viacero firiem, predovšetkým v zámorí, ktoré ponúkajú nadšencom pružné a ľahké snežnice na beh po zasneženom teréne. Aj u nás v TSL máme v ponuke takýto model – ide o TSL Symbioz Racing.


03.02.2015

Ponožky SherpaX v našej ponuke.

Predstavujeme Vám novú značku SherpaX v našej ponuke od českého výrobcu Texpon. Funkčné ponožky SherpaX od jedného z najväčších výrobcov v Českej republike spĺňajú najnáročnejšie parametre pre outdoorových nadšencov aj gaučových leňochov.

Ponožky SherpaX od firmy Texpon s.r.o.


31.01.2015

Predajňa Sport-Outdoor.sk dočasne zatvorená!

Od 1.2. je predajňa Sport-Outdoor.sk presťahovaná! Pripravujeme pre Vás novú predajňu s rozšírenou ponukou služieb. Predpokladaný termín otvorenia je 16. marec 2015.

V prípade záujmu je možný osobný odber v dočasných priestoroch na adrese: Sport-Outdoor.sk, areál JJJ, Podjavorinskej 21, 984 01 Lučenec. Tovar si môžete vyskúšať alebo vyzdvihnúť od pondelka do piatku, v čase od 9:00 - 17:30 hod.

Vrátený tovar a reklamácie nám zasielajte na vyššie uvedenú adresu.


30.01.2015

Petzl novinky v roku 2015.

Petzl prichádza aj v roku 2015 s novinkami a inováciami. Všetky tieto produkty budeme postupne zaraďovať aj do našej ponuky.

Ako prvé z noviniek sme naskladnili sedacie úväzy Aquilla, Adjama, Hirundos, Sama a dámske modely Luna a Selena.

Petzl Adjama NewPetzl Aquila NewPetzl Hirundos New

Petzl Sama NewPetzl Luna NewPetzl Selena New

Ďalšími novinkami od Petzl sú istítka GriGri 2 v nových prevedeniach:

Petzl Grigri 2 turquoisePetzl GriGri 2 yellowPetzl GriGri 2 grey


09.01.2015

Zimné bundy už vo výpredaji!

Zimný výpredaj oblečenia začíname zľavami na dámske a pánske zimné bundy. Priamo do výpredaja sa dostanete kliknutím na jednotlivé bannery. Bundy už nebudeme dopĺňať.

Pánske bundy vo výpredajiDámske bundy vo výpredaji. 


19.12.2014

Vrátenie nevhodných darčekov

Akýkoľvek produkt zakúpený v našom e-shope www.sport-outdoor.sk v čase od 10.12. do 23.12.2014 môžete vrátiť v predĺženej dobe až do 12. januára 2015. Tovar by mal byť nepoškodený a v pôvodnom originálnom obale.


11.12.2014

Flaše Nalgene opäť doplnené!

 Opäť sme doplnili na sklad obľúbené fľaše Nalgene - najmä detské fľaše On The Fly Kids v rôznych dizajnoch, ale aj chýbajúce farby z rady Wide Mouth, Narrow Mouth, Silo a On The Fly. 

Vyber si zo širokej ponuky fliaš Nalgene.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A možno práve fľašou značky Nalgene môžete urobiť radosť svojim blízkym na Vianoce :-)


27.09.2014

Akcia - Northfinder Polartec

Akcia na Polartec oblečenie Northfinder

Pri nákupe akéhokoľvek produktu Northfinder z materiálu Polartec získate tričko Northfinder v hodnote 25,- Eur úplne zadarmo! Akcia platí do 30. novembra 2014 alebo do vypredania zásob. Navyše si môžete na všetky produkty v akcii uplatniť aj Vaše osobné zľavy.


23.06.2014

Súťaž o hodnotné ceny

Zapojte sa do našej letnej súťaže vyplnením jednoduchého formulára a vyhrajte jednu z desiatich vecných cien:
1. stan Grand Canyon Phoenix 4
2. spacák Grand Canyon Kansas
3. čelovka Mammut T-Trail
4. taška Icepeak Damsel
5. šiltovka The North Face Logo
6. kresadlo Light My Fire FireSteel 2.0 army
7. fľaša Light My Fire Pack-Up Bottle
8. fľaša Salewa Runner Bottle 1.0 l
9. energetický balíček Dextro + Clif
10. tričko Sport-Outdoor.sk


14.06.2014

Vybavte se na via ferraty s nami

Vyskúšali ste už Via ferraty?  Via ferrata znamená v doslovnom preklade „železná cesta“. Ide o umelo zaistenú horolezeckú cestu v skale, ktorej prirodzený stupeň obtiažnosti zmierňujú železné rebríky, oceľové kramle a kolíky, istiace oceľové laná, reťaze a podobne. K ich využívaniu nie sú potrebné špeciálne horolezecké techniky. Všetky tieto pomôcky umožňujú aj priemerne zdatnému turistovi dostať sa bezpečne na miesta, kam ešte donedávna vystupovali len horolezci. V chránenej oblasti tiež poskytuje výhodu presne určenej cesty a neumožňuje zbytočný pohyb v okolí.

Prvé zaistené cesty vznikli v polovici 19. storočia a mnohé z nich, ktoré sú využívané aj dnes, boli zaistené počas 1. svetovej vojny. Prvá skutočná via ferrata bola vytvorená v roku 1843 na Hoher Dachstein v rakúskych alpách. Neskôr bola v roku 1869 zaistená klasická cesta aj na najvyšší vrch v Rakúsku Grossglockner. Via ferratu si môžete vyskúšať aj u nás – minulý rok otvorili ferratu HZS (z Martina na Martinské hole) s dvoma variantmi podľa náročnosti výstupu (B a C). Cesta vedie kaňonom, ktorý vytvoril Pivovarský potok. Ten steká z pod hrebeňa Lúčanskej Malej Fatry do Martina. Počas výstupu môžete teraz obdivovať divoký tok potoka s niekoľkými vodopádmi.

Vybavenie na via ferraty.

 

Požiadavky na vybavenie sú menšie, ako pri samotnom skalnom lezení. Na istenie budete potrebovať sedací úväz (prípadne celotelový úväz), prilbu a ferratový set. Ferratový set tvoria tlmič pádu a elastické popruhy, ktoré sú zakončené špeciálnymi karabínami s automatickou poistkou. Toto vybavenie môžete doplniť aj o rukavice, ktoré Vás ochránia pred prípadným zranením (rozstrapkané konce lana, vytŕčajúce drôtiky...), chladom z ocele a zároveň sa lepšie udržíte na oceľovom lane. Netreba zabúdať na správnu obuv. Na zaistené cesty budete potrebovať obuv s pevnou podrážkou a špičkou.

Základným istiacim vybavením na zaistené cesty je ferratový set. Ten je obyčajne zložený z brzdy a z dvoch karabín, ktoré sú spojené slučkami. V súčasnosti sa najčastejšie používa brzda, ako špeciálne zošitý popruh, ktorý sa pri určitom zaťažení začne párať. Je uložená v púzdre a dá sa ľahko skontrolovať jej stav. Používa sa aj výraz – trhací (párací) popruh. V prípade pádu a rozpáraniu popruhu je už táto brzda nepoužiteľná. Prevliekacie brzdy sa v prípade pádu tiež neodporúčajú používať – lano sa na brzdovej doske znehodnotí (aj keď to na pohľad nemusí byť vidieť).

Dôležitou súčasťou ferratového setu sú aj karabíny. Tie sú robustnejšie oproti bežným horolezeckým karabínam. Karabíny vo ferratových setoch by mali byť označené písmenom K v krúžku, len takto označené spĺňajú príslušné normy. Sú ergonomicky tvarované, dobre sedia v ruke a sú vybavené automatickou poistkou, ktorá zabraňuje nechcenému otvoreniu. Karabíny sú s brzdou najčastejšie spojené pružnými slučkami. Tretia slučka umožňuje naviazanie sa na úväz.

 


02.05.2014

Hľadáte detské nosiče?

Našu ponuku detských nosičov sme rozšírili o novú značku Osprey. Komfortné a bezpečné nosítka Poco, Poco Plus a Poco Premium. Na sklade už máme aj nový model Deuter Kid Comfort Air a inovované modely Deuter Kid Comfort 2 a Kid Comfort 3.

Detské nosiče - aktuálna ponuka.


12.04.2014

Špičkové lezečky La Sportiva

Na sklad nám pribudli nové modely lezečiek od La Sportivy. Ponuka sa rozrástla o modely: Miura lime, Miura VS yellow-black, Katana green-blue, NitroGym blue-green a Python orange.

La Sportiva NitroGym La Sportiva Katana La Sportiva Python

La Sportiva NitroGym cena: 72,- Eur

La Sportiva Katana  cena: 105.90 Eur

La Sportiva Python  cena: 94.90 Eur

La Sportiva Miura La Sportiva Miura VS

La Sportiva Miura  cena: 99.70 Eur

La Sportiva Miura VS  cena: 107.80 Eur

 


10.04.2014

Outdoorové sandále

Ak hľadáte obuv na leto, pozrite si našu najnovšiu ponuku outdoorovej obuvi Keen a sandálov Teva. Obľúbená americká značka Keen prichádza na náš sklad s modelmi: Keen Newport, Newport H2, Kanyon a Clearwater.

Obuv Keen

Nové modely zn. Teva v našom e-shope: Hurricane 3, Hurricane 3 Women, Hurricane XLT W a Numa Print. Zároveň sme znížili ceny na minuloročné modely.

sandále teva


07.04.2014

Trekingové palice - rozšírená ponuka!

Naša ponuka trekingových teleskopických palíc sa rozrástla o nové modely Black Diamond a Gipron.

Medzi novinkami od Black Diamond sú:
Alpin Carbon Cork, Distance FL 120-140cm, Syncline, Trail Back, Trail Pro, Trail Women, Trail Pro Women a Ultra Mountail FL.

Od talianskej značky Gipron prišli: Sherpa FL, Trekking FL a Expert Soft.

Všetky turistické paličky nájdete kliknutím na tento odkaz.


05.04.2014

hodinky Suunto Ambit2 R už skladom

Suunto Ambit2 R sú optimalizované na perfektný zážitok z behania. Integrované funkcie GPS a akcelerometra poskytujú presné informácie o rýchlosti, vzdialenosti, tempe, či kadencii. Navigácia po trase umožňuje voľnosť pri behu v nových terénoch. Monitorovanie srdcového tepu, plánovanie tréningu a aplikácie pre bežcov uľahčujú a umožňujú Vaše napredovanie a zvyšovanie Vášho výkonu. Objavte novú dimenziu behania!

Suunto Ambit2 R BlackSuunto Ambit2 R Black HRSuunto Ambit2 R WhiteSuunto Ambit2 R White HR


02.04.2014

Obuv Alpina

Našu ponuku obuvi sme rozšírili o značku Alpina. Skladom máme prvé modely tohto tradičného slovinského výrobcu - EWL, EWL Junior, Diamond a Spirit.

obuv Alpina

Alpina - slovinský výrobca, ktorý vyrába lyžiarsku, zimnú a turistickú obuv od päťdesiatych rokov minulého storočia. Sídli na úpätí južných Álp. Alpina vyvinula snímacie zariadenie, ktoré študuje 12 kľúčových dimenzií nohy, aby ich modely poskytovali správne a pohodlné nosenie.


01.04.2014

Deuter Kid Comfort 2 v novom dizajne.

Celosvetovo obľúbené detské nosítka Deuter Kid Comfort 2 v novom šate. Nosný systém tvorí pohyblivý Vari Flex bedrový pás a chrbtová časť je postavená na systéme Aircontact VariFit. Jednoducho ho môžete nastaviť podľa výšky užívateľa.

Lepšie polstrovanie, lepšia stabilita, inovovaný nosný systém a živšie farebné prevedenie.

detský nosič Deuter Kid Comfort II ocean-midnight     detský nosič Deuter Kid Comfort II fire-cranberry


03.03.2014

Nová obuv Garmont v ponuke

Obľúbená outdoorová obuv Garmont sa u nás teší novému prírastku - ponuku rozširujeme o modely Garmont Sticky Rock, 9.81 Trail Pro a Garmont Dragontail LT GTX vo farbe shark/taupe (doteraz sme ich mali len v červenej farbe).

obuv Garmont 9.81 Trail Pro obuv Garmont Sticky Rock obuv Garmont Dragontail LT GTX shark/taupe
obuv Garmont 9.81 Trail Pro obuv Garmont Sticky Rock obuv Garmont Dragontail LT GTX
orientačná cena: 129.00 Eur orientačná cena: 104.90 Eur
orientačná cena: 129.00 Eur

 


07.02.2014

Vylepšená čelovka Petzl Tikkina!

Inovovaná čelovka Petzl Tikkina prichádza na trh nielen so zmeneným dizajnom, ale aj s novými parametrami. Svietivosť sa zvýšila z 23 na 60 lumenov. Dlhší je aj dosvit, ktorý s novými batériami dosiahne 30 metrov. Na úkor kvality osvetlenia sa však znížila životnosť batérií, ktorá pri úspornom režime vydrží 120 hodín. Novú Tikkinu si môžete objednať už teraz a získať ešte dodatočnú zľavu vo forme poukážky na 5 Eur, za akúkoľvek recenziu na túto čelovku. Recenziu nám môžete zasielať až do konca marca 2014.

čelovka Petzl Tikkina greenčelovka Petzl Tikkina violettčelovka Petzl Tikkina ocean blue


06.02.2014

Výhercovia súťaže "Zbieraj a Vyhraj".

Vyžrebovaní výhercovia súťaže "Zbieraj a vyhraj", organizovanej na našej FB stránke:

1.lyžiarska prilba - Kód lístka: VPXC1 - M. Korecká Matisová
2.čelová lampa MAMMUT T-Base - Kód lístka: 8VUDM - J. Šulej
3.termoska TSL Outdoor - Kód lístka: W2N5G - M. Kányová
4.batoh Simond Alpinism 22 - Kód lístka: V9W5S - J. Macková
5.lyžiarske okuliare Bollé - Kód lístka: N1A4B - B. Sabová Šoltésová

Facebook Sport-Outdoor.sk

Staňte sa naším fanúšikom, sledujte novinky, galérie a súťažte :-)

Pánska nízka obuv.Dámska nízka obuv.

 

 


22.01.2014

Rozšírená ponuka produktov Ocún!

Našu ponuku produktov českej značky Ocún sme rozšírili o sedacie úväzy, ferratové sety, tlmiče pádov, expresky a karabíny.


15.01.2014

Nové laná Petzl už skladom!

Našu ponuku lán sme rozšírili o laná značky Petzl. Na sklade máme tieto modely: Mambo 10.1, Tango 8.5 , Paso 7.7, Salsa 8.2 a Contact 9.8. K lanám si už môžete zakúpiť aj nové vaky Bolsa v modrej a žltej farbe. Všetky laná Petzl sú vyrábané v Nemecku v spolupráci s firmou Edelrid.


04.01.2014

Inventúra od 7.-8.1.2014

V dňoch 7.-8.1.2014 bude predajňa z dôvodu inventúry ZATVORENÁ! Internetové objednávky však budeme vybavovať aj počas týchto dní.


21.12.2013

K pánskej bunde - flísová bunda zadarmo!

Ak si u nás zakúpite pánsku zimnú, páperovú, softšelovú alebo nepremokavú bundu, dostanete od nás príjemnú flísovú bundu West Island Goteborg Men úplne zadarmo!
Akcia platí do 20. januára 2014 alebo do vypredania zásob. Môžete si ju uplatniť aj priamo na predajni.


12.12.2013

Opäť sme doplnili obuv Salomon!

Našu ponuku obuvi Salomon sme po dlhšej dobe začali opäť rozširovať. Doplnili sme modely z aktuálnej kolekcie 2013/14 - Snowtrip, Nytro, Quest, XA Pro 3D Ultra, Speedcross a Eskape Mid GTX.


13.11.2013

Nový dizajn Vášho Sport-Outdoor.sk

Spúšťame novú verziu e-shopu Sport-Outdoor.sk. Vopred sa ospravedlňujeme za prípadné nedostatky, ktoré sa ešte môžu vyskytnúť.


najnovšie 5 | všetky | späť na úvod

Prevádzkovateľ
 • Ing. Martin Danko
  Adyho 2935/6
  984 01 Lučenec
 • IČO: 37242431
  DIČ: SK1043324238
 • Tel.: 0905 167 640

 • HOT-LINE
 • Adresa predajne:
  Sport-Outdoor.sk
  Podjavorinskej 21
  98401 Lučenec

  Otváracie hodiny
  Pondelok: 9:00-17:00
  Utorok: 9:00-17:00
  Streda: 9:00-17:00
  Štvrtok: 9:00-17:00
  Piatok: 9:00-17:00
  Sobota: 9:00-12:00
  Nedeľa: zatvorené