Česká verzecz Slovenská verziask English versionen

Vyhľadávanie

rozšírené

0 €

 • Kuriér zadarmo pri objednávkach nad 30 Eur
 • Vrátenie tovaru v 15dennej lehote
 • Telefonické objednávky 0905 167 640
Anketa

Máme rozšíriť sortiment?

Ukázať výsledky

Odporučte nás

Domnievate sa, že by naše stránky mohli zaujímať niekoho z Vašich priateľov či známych?

» Odporučte nás!

Nordic walking

...alebo chôdza pre zdravie...
Tento štýl chôdze je vhodný pre ľudí so sedavým zamestnaním a pacientov s problémami v kolenách a chrbte, znižuje svalové napätie v ramenách a krku a je optimálnym outdoorovým tréningom pre znižovanie nadváhy, znižuje vysoký krvný tlak, zlepšuje hodnoty cholesterolu, znižuje triglyceridy a paličky poskytujú pocit opory predovšetkým pre starších ľudí. Zapojených je skoro všetkých 660 svalov v tele, trénuje sa srdcový obehový systém, imunitný systém sa posilňuje, oproti behu sú bedrá, kolená a kĺby menej zaťažené, zvlášť dôležité pre ľudí, ktorí trpia na artrózu a nadváhu je to pozitívny vplyv na psychiku. Pohybový rytmus je udávaný dvojdobou krížmochodnou dynamikou. Chodec má lepšiu stabilitu a istotu, preťažovanie nosných kĺbov je o 30% nižšie, preto je severská chôdza dobre tolerovaná pri degeneratívnych ochoreniach chrbtice a nosných kĺbov, poruchách rovnováhy, stability a koordinácie či ischemických cievnych ochoreniach.

Je jednou z najvhodnejších pohybových aktivít pri osteoporóze. Zlepšuje tukový a uhľovodanový metabolizmus. Je to účinný vonkajší tréning na redukciu nadváhy, je tiež efektívnou dychovou gymnastikou, zlepšuje kardiopulmonálnu výkonnosť. Severská chôdza je ideálnou pohybovou aktivitou pre všetky vekové skupiny, vrátane seniorov. Je to fitnes vhodný pre športovcov i začiatočníkov a môže sa robiť na asfalte alebo „off road“ trati. Nordic Walking má dobrý dôvod byť „in“, pretože je dokázateľne skoro dvojnásobne efektívnejší než bežná chôdza bez paličiek. Prídavnou prácou paličiek s ramenami je namáhaný celý svalový aparát, svaly ramien a brucha sa napínajú. Plecia a prsné svalstvo sa posilnia, ramená zosilnejú a zároveň sa stratí svalové napätie v krku a oblasti pliec.

Zvlášť pri nízkom tempe sa zvýši aeróbny fitnes. Tak sa zvýši pulzová frekvencia a premena energie. Keďže sa pri Nordic Walkingu jedná o šetrnú a dobre regulovateľnú telesnú činnosť, všetko, čo potrebujete k tomuto športu, sú páperovo ľahké paličky so špeciálnym uchytením. Boli vyvinuté špeciálne pre Nordic Walking, na výrobu sa používa vysokokvalitný a ľahký materiál (karbón a sklené vlákno). Ľuďom s nadváhou, menej trénovaným a starším ľuďom sú paličky oporou. Špeciálne slučky spájajú optimálne ruku a paličku, čím je umožnená manipulácia paličky bez unavenia ruky. Pre každý prípad zabezpečiť potrebnú oporu sú paličky vybavené kovovými hrotmi pre hladký podklad a nasadzovateľnými gumovými papučkami pre mäkký podklad.
Prevádzkovateľ
 • Ing. Martin Danko
  Adyho 2935/6
  984 01 Lučenec
 • IČO: 37242431
  DIČ: SK1043324238
 • Tel.: 0905 167 640

 • HOT-LINE
 • Adresa predajne:
  Sport-Outdoor.sk
  Ľ. Podjavorinskej 21
  984 01 Lučenec

  Otváracie hodiny
  Pondelok: 9:00-17:00
  Utorok: 9:00-17:00
  Streda: 9:00-17:00
  Štvrtok: 9:00-17:00
  Piatok: 9:00-17:00
  Sobota: 9:00-12:00
  Nedeľa: zatvorené