Česká verzecz Slovenská verziask English versionen

Vyhľadávanie

rozšírené

0 €

 • Kuriér zadarmo pri objednávkach nad 30 Eur
 • Vrátenie tovaru v 15dennej lehote
 • Telefonické objednávky 0905 167 640
Anketa

Máme rozšíriť sortiment?

Ukázať výsledky

Odporučte nás

Domnievate sa, že by naše stránky mohli zaujímať niekoho z Vašich priateľov či známych?

» Odporučte nás!

Výrobcovia a značky v našej ponuke

BLACK DIAMOND

Black Diamond je svetoznámy výrobca horolezeckého, lezeckého a lyžiarskeho vybavenia so sídlom v Utahu, USA. Spoločnosť Black Diamond, Inc. dnes vlastní aj značky Pieps a POC Sports. História firmy siaha do roku 1957, keď zakladateľ firmy Yvon Chouinard začal predávať vlastnoručne vyrábané skoby. Od tej doby skupina lezcov, športovcov a lyžiarov vytvára produkty, ktoré sú na vysokej kvalitatívnej a funkčnej úrovni. V roku 1996 bola založená spoločnosť Black Diamond Equipment Europe vo švajčiarskom Reinachu, s cieľom viac zviditeľniť produkty v celej Európe. Európska centrála sa v roku 2015 presťahovala do rakúskeho Innsbrucku.

Black Diamond, Inc.

Porfólio produktov na horolezectvo a lezenie zahŕňa sedacie úväzky, istiace pomôcky, friendy a vklínence, karabíny a expresky, laná a slučky, prilby, mačky, čakany, skrutky do ľadu, magnézium a pod. V ponuke majú významné miesto aj čelovky, batohy, oblečenie a lyžiarske vybavenie. Ambasádori značky ako napr. Adam Ondra, Alex Honnold, Dave MacLeod, Ines Papert, Daila Ojeda, Adam Pustelnik a mnohí ďalší výnimoční športovci dôverujú vybaveniu Black Diamond rovnako ako generácie pred nimi.

CLIMBING TECHNOLOGY

Climbing Technology (spoločnosť Aludesign SpA) navrhuje a vyrába inovatívne produkty na horolezectvo, športové lezenie, prácu vo výškach, či pre záchranárov už viac ako 30 rokov. Výsledkom sú špičkové produkty ako Click-Up, Alpine-Up, miniatúrny blokant Rollnlock, multifunkčné zariadenie Sparrow, či kladka Grizzly.

Climbing Technology je synonymom kvality, organizácie, pokročilého know-how, nepretržitého výskumu a skúseností s produktami vo vertikálnom svete.

* Veľké množstvo vynikajúcich produktov talianskej výroby: navrhnuté, vyvinuté, testované, vyrábané a distribuované po celom svete.
* Viac ako 20 medzinárodných patentov, z ktorých mnohé sú stále aktívne a celosvetovo uznávané. Zároveň prispeli k zvýšeniu bezpečnostných štandardov a stali sa príkladmi excelentnosti a technického odkazu po celom svete.
* Moderné výrobné a logistické zariadenie s rozlohou viac ako 6000 m², ktoré sa nachádza v provincii Bergamo, v regióne so silnou a uznávanou horolezeckou tradíciou.

OCÚN

 Začiatky firmy siahajú do konca 80-tych rokov minulého storočia, kedy zakladateľ firmy Pavel Hernych začal s výrobou prvých sedacích úväzov. Prvé modely šil na starom šijacom stroji, popruhy farbil vo veľkom hrnci v kuchyni a ako materiál zo začiatku používal vyradené brzdné padáky. Pri svojom pobyte na Sibíri v skalnej oblasti Rock Pillars začal s miestnymi lezcami spolupracovať na dizajne lezeckej obuvi. Vznikol prvý model Feather, ktorý sa predával pod značkou Rock Pillars. V roku 1998 sa na veľtrhu OutDoor predstavuje značka Ocún, ktorá prichádza s kolekciou sedacích úväzov a ako jedna z prvých prináša na trh bouldermatku. Inovácie firmy boli ocenené v roku 2011 na ISPO v Mníchove - vďaka účinnejšej absorpcii dopadovej energie na malej ploche (tlmiaci systém FTS - Foam Tubes Suspension).

Ocún - vybavenie na lezenie a bouldering

V roku 2012 predstavuje Ocún kolekciu karabín, ktorú vyvíjal ich vlastný tím dizajnérov a konštruktérov. O rok neskôr prichádza s významným zlepšením priedušnosti a ďalších funkčných parametrov pri sedákoch. Nové originálne dizajnové možnosti prináša patentovaná technológia 3D peny WeBee.

Spojenie skúseností, vývoja a výroby pre lepší servis a väčšiu kvalitu výrobkov viedlo k zlúčeniu oboch značiek do jednej. Od roku 2014 sa výrabajú všetky produkty pod značkou Ocún.

PETZL

Tie najstaršie počiatky známej francúzskej firmy začínajú v 30. rokoch minulého storočia a sú spojené s osobou Fernanda Petzl, vášnivého speleológa. Bol pôvodom Rumun a žil v Grenobli. Vo svojich 17 rokoch objavil Fernand vášeň pre speleológiu. V roku 1936 sa stretol s Pierom Chevalierom a spoločne sa pustili do objavovania nových jaskynných systémov vo Francúzsku. Vďaka ich predstavivosti a tvorivosti hneď od začiatku začali s vylepšovaním pomôcok a vymýšľaním nových techník pre speleológiu. V tej dobe sa používali rebríky a konopné laná. Títo dvaja priatelia najprv začali pliesť a používať povrazové rebríky a neskôr tiež polyamidová laná. V roku 1943 Piere Chevalier navrhol a otestoval prvé nylonové lano ako náhradu speleologických rebríkov. Obaja sa postupne stali uznávanými odborníkmi na speleológiu. Zaslúžili sa o objavenie komplexu Gouff re Berger v masíve Vercors (prvý 1.000 m zostup) a veľa ďalších rekordných zostupov a pobytov pod zemou. Aktívne sa podieľali na založení asociácií a organizácií, ktoré dohliadajú na speleologickú a záchranársku činnosť. Najprv vymýšľali a vyrábali pomôcky len pre seba, neskôr pre svojich priateľov. Doma mal Fernand malú dielňu, kde mal dva sústruhy, frézku a stolovú vŕtačku. Tu začala éra slávnych produktov. V roku 1968 Fernand Petzl vymyslel a zostrojil prvý blokant (Basic) a zlaňovaciu brzdu (Simple). Pod menom "Fernand Petzl" sa tieto vynálezy začali predávať a znamenali revolučnú zmenu v speleológii a navždy nahradili používanie rebríkov. Fernand si uvedomoval, že doba ide neustále dopredu a pokrok nemožno zastaviť. Vedel, že jeho syn Paul je nielen zručný, ale aj šikovný. Preto ho poslal na štúdie a povedal mu, aby vybudoval veľkú firmu. Paul jeho výzvu prijal. Po štúdiách začal Paul Petzl pracovať na budovaní firmy. Pretože otcove vynálezy v oblasti lanových techník boli praktické a výnimočné, dali sa ľahko a rýchlo aplikovať aj na horolezectvo a alpinizmus.

Timeline
* 1968: Petzl prichádza s prvým šplhadlom Basic a brzdou Simple, ktoré sa na trhu objavujú pod značkou Fernand Petzl.
* 1973: Bola vyvinutá prvá čelovka Petzl.
* 1975: Založenie spoločnosti Petzl v meste Crolles, vo Francúzsku.
* 1977: Firma začala vyrábať prvé horolezecké úväzy.
* 1986: Je založené oddelenie výskumu a vývoja a stavia sa prvé laboratórium s testovacou vežou pre pádové skúšky.
* 1990: Vývoj a výroba špeciálnych produktov pre práce vo výškach a záchranárov.
* 1991: Revolučná samoblokovacia brzda GriGri uzrela svetlo sveta :-)
* 1998: Petzl predstavuje ultraľahký miniatúrny blokant Tibloc.
* 1999: Je založená dcérska spoločnosť v Salt Lake City, USA.
* 2000: Prvé použitie LED diód v čelovkách Tikka. V rovnakom roku tiež dochádza k spojeniu slávnej značky Charlet Moser s Petzlom.
* 2004: Prvý pohyblivý zachytávač pádu pre práce vo výškach Asap.
* 2006: Založenie nadácie, ktorá financuje projekty na záchranu lezeckých oblastí, ochranu prírody a rozvoj bezpečnosti vo vertikálnych aktivitách.
* 2010: Otvorenie výroby v Malajzii.
* 2012: Nová technológia Reactive Lighting v čelovkách Nao.
* 2013: Predstavenie mechanického prusíka ZigZag pre arboristov.
* 2014: Vytvorenie nových dcérskych spoločností v Nemecku a Španielsku.
* 2016: Prichádza inovované istiace zariadenie GriGri+.

Petzl in Crolles, France

Petzl in Utah, U.S.A.

Prevádzkovateľ
 • Ing. Martin Danko
  Adyho 2935/6
  984 01 Lučenec
 • IČO: 37242431
  DIČ: SK1043324238
 • Tel.: 0905 167 640

 • HOT-LINE
 • Adresa predajne:
  Sport-Outdoor.sk
  Ľ. Podjavorinskej 21
  984 01 Lučenec

  Otváracie hodiny
  Pondelok: 9:00-17:00
  Utorok: 9:00-17:00
  Streda: 9:00-17:00
  Štvrtok: 9:00-17:00
  Piatok: 9:00-17:00
  Sobota: 9:00-12:00
  Nedeľa: zatvorené